ZŠ Pionýrů má olympijského vítěze! Náš žák vybojoval zlato s fotbalovým výběrem Olomouckého kraje na Olympiádě dětí a mládeže 2026!
- 2. stupeň
- před 8 hodinami
- Minut čtení: 1
Máme velkou radost z mimořádného sportovního úspěchu našeho žáka Vojtěcha Němečka z 8. A, který byl součástí fotbalového výběru Olomouckého kraje na Olympiádě dětí a mládeže 2026.
V silné konkurenci krajských reprezentací z celé České republiky vybojoval olomoucký fotbalový tým 1. místo a zlatou medaili. Celá výprava Olomouckého kraje navíc obsadila v celkovém hodnocení všech sportovních disciplín výborné 4. místo.
Vojtovi srdečně gratulujeme k tomuto skvělému výsledku a děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy i Olomouckého kraje. Jsme hrdí na to, že mezi našimi žáky vyrůstají talentovaní a úspěšní sportovci, kteří dokážou skloubit školní povinnosti s vrcholovým sportem.
Naše škola dlouhodobě podporuje žáky, kteří se aktivně věnují výkonnostnímu sportu. Na základě potvrzení sportovního oddílu umožňujeme individuální uvolňování z vyučování na tréninky, soustředění či významné sportovní akce tak, aby mohli rozvíjet svůj talent a současně úspěšně plnit své školní povinnosti.
Vojto, děkujeme za skvělou reprezentaci a přejeme mnoho dalších sportovních i studijních úspěchů!
Andrea Mrázová, ředitelka ZŠ Pionýrů, Uničov





